Konečně už ho mám hotový!

start-1414148_640

Posledních pět let si pohrávám s myšlenkou, že si konečně založím vlastní stránky. Před patnácti lety jsem je měl a zveřejňoval na nich věci, které jsem vytvořil pro GIMP. Pak se to nějak zvrtlo a já si pořídil nový hosting a doménu. A vždycky jsem ten prostor považoval za zkušební. A teď jsem se konečně dostal k tomu, že jsem stránky vytvořil a začnu plnit obsahem.

Primárně se budu snažit sem dávat své vlastní článečky z mého (veselého) života a zároveň články odborné, abych vám dokázal, že i IT jde dělat s lidskou tváří. Že to nemusí být jen hutný výčet pojmů, kterým nikdo nerozumí. Mám na srdci spoustu témat a osvěty a už dlouho je chci dát na papír (tedy do formy článků na web) a testovat reakce okolí. A ač se to nezdá, jsem velký introvert a nikdo mi to moc nevěří. Proto je psaná forma sdělování informací pro mne tak důležitá. Zároveň je ale důležité k tomu použít správný nástroj a naučit se jej využívat v praxi. Dlouhá léta jsem používal redakční systém Joomla a byl z něj nadšen. A pak jsem nějak dospěl k přesvědčení, že by to chtělo trochu odlehčit. Nejsem tak dobrý, abych psál kód přímo a nevidím problém v tom využít redakční systém. A zase nemůžu jít úplně s davem. Nechtěl jsem nic z tradiční velké trojky Wordpress/Joomla/Drupal. A objevil jsem GRAV. Určitě není dokonalý, ale je překvapivě mocný a prostě jej mám rád. Už jen tím, že jsem jej nasadil na vlastní stránky, se rozvíjím dále. Za ty poslední 4 roky, co jsem s GRAVem kamarád, jsem se naučil řadu fíglů. A hodně se mi líbí.

Není to ale jen v nasazení redakčního systému a psaní textů. Musím zvládat i jednodušší grafické práce (pomocí GIMPu nebo Inkscape) a taky nastudovat nějaké věci týkající web designu a vůbec si to tak celé občerstvit. A to mne neskutečně baví. Všechno to tedy postavím

Takže už znáte mou motivaci

Předchozí článek