22
srp
2019
9:51

Zelenáč fotí - Díl 3 - Pronikám do svého sportu

Zrcadlovku jsem pořídil, snažil jsem se s ní naučit a docela se mi dařilo tj. neomezovalo mne to a subjektivně byly fotky jiné. A byl bych štastný až do konce svého života, kdyby...

Kdyby nenastal jeden zásadní zlom. Mladší dcera se dala na sport, který je hodně specifický. Jmenuje se TeamGym a je to vlastně gymnastika prováděná v týmech dle specifických pravidel (více informací v angličtině zde, o něco méně v češtině zde). Z pohledu fotografa se jedná o sport, který se provozuje v hale. Je to sport hodně dynamický, protože se v něm dělají akrobatické prvky, skáče přes trampolínu či předvádí tzv. pódiová skladba. Děvčat je 6 - 12 různého věku tj. od malých dívenek ve věku kolem šesti let až po ženy. Ale kategorie senior například začíná s věkem 16 let.

Číst dále

25
čec
2019
22:53

Konečně jsem to dodělal!

Vítejte na zcela nových stránkách nad kterými jsem uvažoval posledních pět let. A až teď se můj sen zhmotnil. Prostě jsem si sednul a rozhodl se, že už je načase se přesunout od teorie k praxi. Mám spoustu témat, o kterých chci psát a chyběl mi jen prostor. Pokud to někoho zajímá, tak jsou tyhle stránky postavené na redakčním systému Grav, který je odlehčený a přitom docela robustní. Trochu se s ním občas peru, ale pořád se zdokonaluju.

Číst dále

25
čec
2019
13:54

Zelenáč fotí - Díl 1 - Představení se

Jmenuji se Svatopluk Vít a jsem fotograf zelenáč. Ne profesí, jen ryzí amatér - samouk. A taky jsem ajťák profesionál, který je poměrně zběhlý v technologiích. Narodil jsem se v sedmdesátých letech minulého století a dětství prožil na Severní Moravě, v hornické Karviné. Posledních dvacet let jsem usazen v Praze. Focení jsem se nikdy nějak speciálně nevěnoval, nemůžu to ale říct o počítačové grafice. Svého času jsem se živil i jako grafik a sazeč a vytvářel jsem pro jiné třeba vizitky a vydával městský časopis. Ono to tak nějak vyplynulo, když jsem byl zdatný s tím počítačem. Prostě jsem to přidal ke svým znalostem a jak jsem zjistil později, jistý talent tam je.

Číst dále

1 2 3